Asukoht: Tehnika 5 (II korrus), SAKU  75501  Harjumaa     

 
Avatud: Vastavalt klientide poolt broneeritud aegadele!
(Aegade broneerimine toimub telefoni teel või salongikeses kohapeal. E-maili teel broneerimist ei toimu!)

KONTAKT JUUKSURIGA:
Monika  tel +372 52 23 445
monika.rebane@mail.ee

KONTAKT KOSMEETIKUGA:
Helen  tel. +372 53 946 644
helenpaberit@hot.ee
 
KONTAKT ILUTEENINDAJATEGA:
Aile tel +372 56 688 825
apalmiste@gmail.com

Märilin  tel +372 53 434 320
marilin@salongike.eu


KONTAKT KÜÜNETEHNIKUGA:
Liis +372 53 422 184

 
Solaarium:
tel + 372 53 434 320 

 Meeldivate kohtumisteni! 
 
   


Solaariumis päevitaja meelespea

1.       Enne päevitusseanssidega alustamist tuleb kindlaks teha oma nahatüüp ja jälgida täpselt salongis välja toodud päevitusaegade tabelit. Esimene päevitusseanss peaks olema minimaalse kestusega, iga järgmise korraga võib päevitusaega pikendada.

2.       Päevitamine alla 15 aastastele ja 1 nahatüübiga inimestele ei ole soovitatav naha kõrge UV-kiirguse tundlikkuse tõttu.
·         Alla 15 aastaste lastega, rasedatega ja terviseprobleemidega inimestega, kes tahavad kindlasti päevitama tulla, sõlmitakse omavastutusleping.

3.       Esimese solaariumiseansi järel tuleks pidada pausi vähemalt 24 tundi (soovitatav 48 tundi). Kui päeviamise tagajärjel ei ole tekkinud ebameeldivat reaktsiooni nahale, võib päevitusseanssidega jätkata.

4.       Ei ole soovitatav päevitada kaks korda päevas solaariumis või ühel päeval nii solaariumis kui ka päikese käes, sest meie nahk ei erista solaariumi ja päikese UV-kiirguse toimel saadud päevitust. Euroopa Solaariumide Ühingu uurimuste kohaselt on soovitatav mitte päevitada rohkem kui 50 solaariumiseanssi aastas.

5.       Mõned ravimid ja kosmeetikatooted sisaldavad koostisosi, mis võivad põhjustada soovimatuid tagajärgi kokkupuutes UV kiirgusega. Alljärgnevalt leiate nimekirja ainetest, mis põhjustavad reaktsiooni kokkupuutes UV-kiirgusega:

·         Sulfonamiid- mitmetes ravimites, kaasa arvatud antibiootikumides
·         Tetratsükliin- antibiootikumides
·         Nalideksiinhapped- uriiniteede põletikuvastastes ravimites
·         Klorothiasiid- kõhulahtistites
·         Sulfonylurea- diabeetikute ravimites
·         Phenotiasiin- stressivastastes ravimites
·         Triacetyldiphenylissatiin- kõhulahtistites
·         Psoraleenid- päevituse kiirendajates
·         Cyclamaat- magusainetes
·         Para-aminobenso happed- päikesekaitse kreemides ja õlides
·         Muskus, muskuseõli- parfüümides
·         Pleegitavad ained- pesupulbrites/ vedelikes
·         Eosiin- värvainetes
·         Halogeenne salitsüamiid- seenhaiguste ravimites
 
Medikamentide kasutamise korral on igal juhul soovitav konsulteerida arstiga enne päevitusseanssidega alustamist.

6.       Nahalaikude ja pigmendilaikude korral konsuleerida arstiga enne solaariumiseanssidega alustamist. Akne ja psoriaasi korral võib UV-kiirgusel olla positiivne efekt.
·         Kergemakujulise akne korral mõjub UV- kiirgus tavaliselt tervendavalt ja desinfitseerivalt, kuna solaarium kuivatab nahka. Mõnedel raskematel aknejuhtudel avaldab päikesekiirgus hoopis vastupidist mõju- akne reageerib valgusele ja naha olukord halveneb. Kahtluse korral on alati soovitav enne päevitusseanssidega alustamist konsulteerida arstiga.

7.       Pärast depilatsiooni ei ole soovitatav solaariumit külastada, sest ärritunud nahk vajab puhkust, samuti on nahk kokku puutunud vahenditega, mille reaktsiooni UV- kiirgusele on raske ennetada. Parem planeerida solaariumi külastus järgmiseks päevaks.

8.       Koheselt pärast saunaskäiku või kosmeetilisi protseduure pole samuti soovitatav solaariumisse minna.

9.       Solaariumi külastamisel on soovitatav kinni katta tätoveeringud ning suuremad sünnimärgid.

10.   Kosmeetikatooted- parfüümid ja meigitooted, võivad põhjustada nahaärritust kokkupuutes UV-valgusega. Seetõttu peaks olema nahk enne päevitamist täiesti puhas. Mõned tooted imenduvad sügavale naha sisse. Soovitatav on puhastada nahk juba paar tundi enne päevitamist. Samuti on soovitav eemaldada nahalt kõik ehted (jätavad nahale randid ja võivad kriimustada solaariumi klaasi jäädavalt).

11.   Ei ole soovitav kasutada päikesekaitse kreeme, õlisid ja isepäevituvaid kreeme solaariumis päevitamise ajal. Need tooted sisaldavad koostisaineid, mis mõjutavad päevitumise aega ja seega muutub ettekirjutatud päevitamise aeg ebausaldatavaks. Samuti on vastunäidustatud päevitustablettide kasutamine samal päeval solaariumiseansiga. Päevitustablettides sisalduvad ained võivad koosmõjul UV- valgusega põhjustada naha põletust või ärritust. Soovitav on kasutada spetsiaalset päevitusprotsessi kiirendavat solaariumikosmeetikat naha niisutamiseks ning enneaegse vananemise vältimiseks. Päevitusjärgselt kanda kehale päevitusjärgne emulsioon või geel, mis jahutab ja niisutab nahka.

12.   Kui nahk on pärast päevitamist pingul, punetav, sügelev ja valulik, siis on tõenäoliselt tekkinud päikesepõletus. Mitte päevitada uuesti enne kui need sümptomid on kadunud. Kui päevitamise tulemusena ilmneb jätkuvalt ebasoovitavaid reaktsioone, siis lõpeta päevitamine ning pöördu raviarsti poole.

13.   Päevitamisel tuleb alati kasutada kaitseprille, solaariumis spetsiaalseid solaariumiprille. Otsene päikese või solaariumi UV-valgus põhjustab silma sarvkesta põletikku, lumepimedust, mõjutab värvitaju ning võib põhjustada katarakti tekkimist. Kontaktläätsed tuleb enne solaariumiseanssi eemaldada. Juuste kaitseks on soovitatav kanda mütsikest.

14.   Naisterahvastel, kes ei päevita bikiinides on soovitatav kasutada rinnakaitsmeid.

15.   Solaarium on vastunäidustatud lastel, inimestel, kes saavad kergesti päikesepõletuse, kellel on eelsoodumus nahavähi tekkimiseks, rasedatel ja imetavatel emadel, kiirgusravi saanutel ning rasketel südame- ja neeruhaigetel.

16.   Esimese 50  kasutustunni ajal kiirgavad solaariumilambid tavapärase 100% asemel 120% energiat. Seetõttu tuleb uue solaariumi või uute lampidega solaariumi kasutamisel vähendada päevitamise aegu 20% võrra. 50 töötunni möödumisel võib arvestada normaalse seansipikkusega vastavalt nahatüübile.

Kasulik teada:
Käsivarte ja jalgade siseküljed ei päevitu sama hästi kui teised kehaosad, kuna nendes piirkondades on vähem pigmenti moodustavaid rakke kui mujal nahas. Paljudel inimestel päevitub ka nägu aeglasemalt, sest seal on looduslikult paksem sarvkiht, kaitseks UVB-kiirte vastu. Tedretähnides ja pigmendilaikudes on palju pigmente  ning seetõttu muutuvad need tumedamaks palju kiiremini kui muud nahapiirkonnad. Need kehaosad, millel lamame, kannatavad halva verevarustuse all. Hapnikupuudus võib viia melaniinipigmentide vähema värvuseni.  Sellest ka tingitud valged laigud sabakondi piirkonnas.

Allikas: Weststar OÜ solaariumioperaatori koolituse materjal „Solaariumis päevitaja meelespea“